Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door alice
Tja..zoals Jan, onze virtuele kruisridder het omschreef" geloof is een aanname in vertrouwen".
En daar stopt het dan ook...want het gaat dus om geloof in iets waarop je vertrouwd, ook al is nooit bewezen dat waar je in gelooft zou bestaan.
Daar kun je eindeloos over doorbomen, zoals over het geslacht der engelen, maar het wordt natuurlijk bizar wanneer je moet gaan verdedigen waarom jij niet " die aanname in vertrouwen" als realiteit ziet.
Alsof je tegen een kind praat wat bang is voor het monster onder het bed.
Wanneer dat kind blijft gillen" maar het is echt" schiet je niets op.
En wanneer dat kind, zodra je het bed optilt om te laten zien dat er geen monster is blijft zeggen dat het zeker is dat het er wel is, kun je beter even naar de huisdokter gaan voor advies.
Helaas kan dit niet voor volwassenen die vanuit hun aanname in vertrouwen zeker zijn van het monster, en daarover bloedernstig gesprekken denken te voeren waarbij je gestampvoet krijgt wanneer je zegt dat het monster niet bestaat....is er dan een redelijke basis voor een gesprek? Nee dus.
|
oepsie
Gisteren nog over gehad met m'n ex in een breder gesprek