Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak
Wij, Vlamingen, kennen de MR onvoldoende om te weten welke young potentials in aanmerking komen om minister te worden, als een of twee van de huidige ministers opschuiven naar premier en naar buitenlandse zaken/defensie.
Op dat vlak is Wallonië even ver van ons bed, als Frankrijk of Nederland.
|
In politieke zin bestaat er niet zoiets als 'wij Vlamingen', dus je uitspraak is totaal van de pot gerukt. Bij de Vlamingen, de Walen, heb je net als in andere regio's van europa een multitude aan politieke opinies en die gaan langs klassieke breuklijnen links-rechts, liberaal-socialistisch, tsjeef versus seculier, sinds pakweg 10 jaar komt daar nog het populisme bij en dat vermengde zich relatief succesvol met nostalgisch volksnationalisme en de onvermijdelijke Bruine Kliek van de fascisten.
Het grootste deel van de bevolking in Vlaanderen staat veel dichter bij een partij als MR dan met de fascisten van het Blok of de stalinisten van PVDA.