Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Witte Kaproen
De Belgicisten hameren op het feit dat er vlug een nieuwe federale regering moet komen om de gevolgen van de nakende Brexit het hoofd te kunnen bieden .
Niets is minder waar.
Voor Vlaanderen is de beste oplossing dat er helemaal geen nieuwe federale regering meer komt ,enkel een nieuwe Vlaamse regering.
Die Vlaamse regering kan de Vlaamse belangen dan ter harte nemen .
Een nieuw federale regering zal geen coherente maatregelen kunnen nemen ,daar zij zowel de belangen van Wallonië en Vlaanderen moet dienen en die belangen zijn volledig verschillend van elkaar.
|
Bovendien, in de waarschijnlijke toestand dat het tot een "harde" Brexit komt, moeten we toch wel nuchter en zakelijk er tegenaan kijken. Zowel de Britten als de Vlamingen hebben er alle belang bij dat na 25 oktober er geen chaos opduikt. Wees er maar van overtuigd dat Vlaamse ondernemingen die een belangrijk quotum Britse klanten hebben zich reeds terdege voorbereid hebben en dat is evenzeer het geval langs de overzijde van het Kanaal. O.k., er zal meer administratieve rompslomp zijn dan voorheen. Maar er wordt op dit ogenblik door sommigen aan
paniekzaaierij gedaan. Ik zie die Brexit helemaal niet pessimistisch in. De Britten hebben al voor hetere vuren gestaan.