Los bericht bekijken
Oud 7 oktober 2019, 08:57   #90
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Ik vind dat idee van een Vlaamse canon belachelijk.
Deze draad illustreert al goed wat ik bedoel met mijn oordeel.
De plezantste zotten kunnen dingen aanbrengen die er in zouden horen.
Cultuur (de Westerse cultuur, dus onderdeel daarvan de Vlaamse cultuur) is quasi onmogelijk te vatten in een lijst of opsomming.

Ofwel veel te kort (maar toch treffend juist): Vrijheid, Gelijkheid Broederlijkheid (laatste woord in hedendaagse taal wordt: Solidariteit).

Ofwel al wat moeilijker en langer: gewoonweg de rechten en vrijheden die in onze grondvod opgesomd zijn.

Persoonlijk zou ik wel vinden dat er in moet komen:
- onze begrijpende houding tegenover homo's
- abortus en euthanasie
Maar die dingen zijn op zich al vatbaar voor discussie: hoeveel nog uitbreiden, of voor sommigen: hoeveel wat terugschroeven?
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden