Los bericht bekijken
Oud 15 oktober 2019, 07:38   #1
TheFourHorsemen
Secretaris-Generaal VN
 
TheFourHorsemen's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 21 januari 2014
Locatie: Antwerpen, De Verenigde Nederlanden
Berichten: 24.650
Standaard Erdoganjugend staat paraat

Voetbalbond onderzoekt “militaire groet” van Turkse voetballertjes uit Beringen



Citaat:
Voetbal Vlaanderen, een tak van de Belgische Voetbalbond, is een onderzoek gestart naar enkele foto’s en filmpjes van de Beringse club Turkse FC. Daarop is te zien hoe kinderen een militaire groet brengen om de soldaten in de Turks-Syrische oorlog te eren. Dat meldt onder meer Het Belang van Limburg.
Op foto’s en filmpjes die de club zelf via sociale media deelde, is te zien hoe spelers van verschillende leeftijden een militaire groet brengen op het veld en in de kleedkamer. De min 10-jarigen droegen hun zege op aan de soldaten. “Laat onze overwinning met 5-3 van onze U10 een cadeau zijn voor onze soldaten. We zijn een ernstig volk. We willen nog veel cadeaus geven aan onze soldaten. Terwijl we in de kou en in de regen staan willen we onze ziel offeren voor het bestaan van de Turkse natie. En dat is geen grapje”, zo staat er bij de foto.
Volgens Turkse FC heeft het gebaar niets met politiek te maken. De club reageert via Basir Hamarat, voorzitter van Union of International Democrats, een AKP-gezinde organisatie. “Dergelijke foto’s worden elk jaar gemaakt uit eerbied voor alle martelaren en hun familieleden”, zegt Hamarat. “Ook als er geen conflict was geweest tussen Turkije en Syrië, en ook als de speler van de nationale ploeg dat gebaar niet had gemaakt, dan nog had de club die foto’s gemaakt en gepost. Dat dit nu extra gevoelig ligt? Daar heeft de club niet op gelet.”
Thomas Vints (CD&V), de burgemeester van Beringen, zal de club er bij gelegenheid over aanspreken.
Mooi om te merken dat de integratie perfect verloopt.

Intussen zitten we aan vierde generatie allochtonen en nog steeds zijn ze geen Belg.

Moest Turken uitwijzen een mogelijke represaille zijn voor de acties van Erdogan, dan hadden we met deze gastjes, hun ouders en de trainers kunnen beginnen.
TheFourHorsemen is offline   Met citaat antwoorden