Los bericht bekijken
Oud 2 december 2019, 20:21   #25
Micele
Secretaris-Generaal VN
 
Micele's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 mei 2005
Locatie: Limburg
Berichten: 52.435
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door gertc Bekijk bericht
Onzin. Tenzij je iemand vindt die zijn auto uitsluitend wil opladen tijdens een storm of op een mooie zomerdag?
Inderdaad, klopt. (op die dagen zal er zelfs minder gereden worden)

Citaat:
Gedurende 98% van het jaar is de elektriciteitsprijs positief - en betekent extra verbruik voor een elektrische auto of verwarming gewoon dat kolen- en gascentrales extra draaien. (Nee, België heeft geen kolencentrales - maar je haalt zelf een Duitse bron aan).
'Overschotten' of 'negatieve prijzen' worden door twee factoren veroorzaakt:
  • Kerncentrales en grote kolencentrales die ontworpen zijn als basiscentrale - en dus zelfs met verlies verder blijven draaien omdat ze niet snel genoeg geregeld kunnen worden
  • Wind- en zonnecentrales die bovenop de stroomprijs nog een subsidie krijgen
Die eerste centrales zullen de komende decennia minder belangrijk worden, en de subsidies voor de tweede worden overal afgebouwd. Zelfs een windmolen heeft een kostprijs per draaiuur - dus als je geen subsidie krijgt en de stroom niet kunt verkopen zou je wel stom zijn om die molen te laten draaien. Over pakweg 20 jaar bestaat dat probleem dus niet meer - al zal het de eerstkomende jaren wel meer en meer voorkomen.
Ik ben benieuwd of de klimaatconferentie in Madrid al iets kan veranderen.

Laatst gewijzigd door Micele : 2 december 2019 om 20:23.
Micele is offline   Met citaat antwoorden