Los bericht bekijken
Oud 11 december 2019, 15:59   #162
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 116.663
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tavek Bekijk bericht
Je stem in de vuilbak smijten is even efficient
Verre van. Het is min of meer de nuttigste stem die men kan uitbrengen, eigenlijk. Het is de enige die iets verandert. (samen met PTB).

Natuurlijk NIET met het idee dat VB aan de macht zou komen. Zo werkt het niet. Het is helemaal NIET omdat je op een partij stemt, dat die meer kans heeft om aan de macht te komen. En het is niet omdat een partij aan de macht komt, dat zekere programmapunten uitgevoerd worden. Gezien het cordon is het uiterst ondenkbaar dat het VB een coalitie zou vormen. Maar kijk eens wat de stemmen voor VB tot gevolg gehad hebben: N-VA heeft de regering verlaten, heeft het migratie thema centraal gezet, en is wat ingekrimpt zodat ze niet meer aan de macht kan deelnemen. Zonder die VB stem was Zweeds allang aan de macht en zou de Belgische staat gezellig doorboeren. Zonder die VB stem zou BDW zich niet genoopt voelen om op te houden met de liberale tjeef verder uit te hangen. Zonder die VB stem zou het erop lijken dat Belgie bestuurbaar is.

BDW krijgt het warm door de VB stem, veel meer dan door voor BDW te stemmen en hem het gevoel te geven dat hij zich in de pluche kan installeren. En de PS krijgt het warm van PTB, zodat die harder op hun linkerkant moeten gaan. Hierdoor worden toenaderingen moeilijker en moeilijker. Zonder VB en PTB zou Belgie al een regering hebben.

Laatst gewijzigd door patrickve : 11 december 2019 om 16:02.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden