Los bericht bekijken
Oud 3 februari 2005, 07:19   #20
de limburgse leeuw
Europees Commissaris
 
de limburgse leeuw's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 mei 2004
Locatie: limburg
Berichten: 7.552
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Kristof Miele
We zullen wel flexibeler MOETEN worden als we onze concurrentiepositie niet willen verliezen.

Stress en hard werken? Vroeger werkten de meesten véél langer en had een gezin veel minder om mee rond te komen. De vrouw des huizes bleef namelijk meestal thuis. Nog nooit hadden zoveel mensen toegang tot zoveel producten. Armoede zal er altijd zijn. We kunnen er alleen voor zorgen dat die beperkt wordt. Alleen het communisme was zo dom om IEDEREEN een job te willen geven. Er is nu eenmaal geen werk voor iedereen.

Vindt u het zelf geen toppunt van sociale correctheid dat IEDEREEN zijn steentje bijdraagt voor het welzijn van de volgende generaties? Of telt enkel het NU en het IK?
Pff, dat de arbeidsomstandigheden verbeterd zijn en dat de mensen normale uren werken is alleen maar te danken aan de strijd van de vakbonden en werknemers. En zeker niet aan het neoliberaal discours dat nu eveneens gevoerd wordt door Vlaamse nationalisten. Ik geloof niet zo in jullie leer van het solidarisme, dat de werknemers maar alles moeten pikken wat hun bazen beslissen.
De bedrijven heb nog nooit zulke winsten geboekt als vandaag, maar de werknemers worden massaal afgedankt. Is dat solidair misschien ?
Zo heeft Ford Limburg waarschijnlijk wel zijn concurrentiepositie verbeterd door bijna 3000 mensen af te danken. Maar de opbrengsten verdwijnen integraal in de zakken van de aandeelhouders.
Het patronaat past overal dezelfde truukjes toe: zelfs in India dreigen ze naar China te vertrekken omdat de loonkosten te hoog zouden liggen. In Hongarije dreigen ze naar Polen te gaan, in Polen naar Rusland, enz...
Wie heeft nu nog niet door dat dat allemaal zever in pakskes is ? Waarom de arbeid niet herverdelen, zodat iedereen zijn steentje kan en mag bijdragen ? De mensen die nu werk hebben gaan ten onder aan stress, terwijl anderen verplicht niets doen.
__________________
http://www.socialisme.be/lsp/
de limburgse leeuw is offline   Met citaat antwoorden