Los bericht bekijken
Oud 8 januari 2020, 11:02   #82
alice
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 3 januari 2007
Berichten: 27.350
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door TheFourHorsemen Bekijk bericht
En net zoals een koning die zijn eigen politieke of religieuze overtuiging niet mag laten spelen bij het ondertekenen van wetten, toch weigerde de abortuswet te ondertekenen?

Individuele artsen mogen bovendien ook weigeren om abortus ofzo uit te voeren, louter om morele bezwaren.

Uiteraard mogen katholieken rechter worden, maar dat neemt uiteraard niet weg dat rechters mensen blijven. De meeste rechters zullen ongetwijfeld enorm hun best doen om eigen overtuiging niet te laten spelen, maar dit volledig uitschakelen lukt nooit.
Hier ben ik het mee eens...maar ondanks dat gegeven kun je mensen niet per definitie weigeren op basis van levensovertuiging. Dus ja, ongeacht overtuiging mag iedereen die hiervoor de juiste procedure doorloopt, rechter worden.
alice is offline   Met citaat antwoorden