Los bericht bekijken
Oud 14 januari 2020, 10:51   #1
Vrijheideerst
Secretaris-Generaal VN
 
Vrijheideerst's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2011
Berichten: 32.448
Standaard De VLD kent haar prioriteiten

Open Vld wil winkeliers bevrijden van administratieve rompslomp van de fruitpers.

In veel supermarkten staat tegenwoordig een sinaasappelpers. Maar omdat het vers geperste fruitsap in de wet beschouwd wordt als alcoholvrije drank, moeten de winkeliers aan heel wat verplichtingen voldoen. Zo moeten ze een blanco strafblad kunnen voorleggen, een vergunning accijnsinrichting invullen, bijhouden hoeveel sinaasappel ze op voorraad hebben, doorgeven hoeveel hectoliter vruchtensap ze verkocht hebben en een verpakkingsheffing betalen.
Lees ook
Hoe gezond zijn smoothies écht? Enkele diëtisten geven uitleg

“Pure kafka”, vindt Open Vld-Kamerlid Christian Leysen. “Dat kost de winkeliers én de administratie tijd en geld.” Leysen dient een wetsvoorstel in om de administratieve regels af te schaffen. “Er zijn al genoeg regels in ons land. Als het gaat over fruitpersen, moeten we het niet moeilijker maken dan het is.”

Minister van Financiën Alexander De Croo (Open Vld) werkte vorig jaar al aan een ministeriële omzendbrief om de verplichtingen af te schaffen, en heeft daar toen ook over samengezeten met de sector. Maar die piste werd verlaten omdat een omzendbrief de verplichting om een borg van 500 euro te betalen en om een accijnsinrichting aan te vragen, niet kan opheffen, legt zijn kabinet uit. “Een wetswijziging is nodig, vandaar het wetsvoorstel.”


https://www.hln.be/nieuws/binnenland...pers~aef6267a/
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel Bekijk bericht
De witte is niet de enige op dit forum die zich grandioos belachelijk maakt.
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel Bekijk bericht
Ik heb nooit beweerd dat De Wever geen klootzak is. Maar ik heb hem nooit horen vloeken. Noch pornoactrices versieren.
Vrijheideerst is offline   Met citaat antwoorden