Los bericht bekijken
Oud 15 januari 2020, 17:35   #45
reservespeler
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 5 augustus 2012
Berichten: 77.536
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door quercus Bekijk bericht
Tenzij CD&V alsnog bereid zou zijn toe te treden tot een zogezegde "Vivaldi"-coalitie is het inderdaad "foutu". En hoe!!!

Maar als CD&V op die manier, ondanks alle dure eden, toch nog die stap zou zetten "om het land te redden" dan plegen ze electoraal zelfmoord.

In ieder geval, de kans dat het uitloopt op nieuwe verkiezingen is zéér groot. We krijgen dan een monsterscore van het Vlaams Belang waardoor ze, samen met N-VA een meerderheid van zetels in het Vlaams Parlement halen. Dan hangt de verleiding om in dat Parlement de stap te zetten naar een éénzijdige Vlaamse onafhankelijkheidsverklaring als een zwaard van Damocles boven het terminaal zieke België/Belgique.

Jaren geleden heb ik grondwetsspecialist wijlen Robert Senelle, prof. aan de U-Gent, dat scenario letterlijk horen voorspellen.
Er kunnen geen Vlaamse verkiezingen georganiseerd worden.
Het is een legislatuur parlement.
reservespeler is offline   Met citaat antwoorden