Los bericht bekijken
Oud 18 januari 2020, 22:43   #147
Jan van den Berghe
Secretaris-Generaal VN
 
Jan van den Berghe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 september 2002
Locatie: Waregem
Berichten: 178.701
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Ik heb hier niets gelezen om iets te wijzigen aan mijn idee dat ik over dat taalonderricht al lang heb:
Tot en met de humaniora wordt in het Nederlands les gegeven, met veel aandacht voor het taalonderricht - op het niveau van de richting van de student.

In het hoger onderwijs komen enkel studenten die van ongeveer alle vakken fatsoenlijk kaas gegeten hebben, dus mits enige moeite lessen kunnen volgen in het Engels (en zelfs in het Frans voor uitzonderlijke gastproffen of -lectoren.)
Waarom stopt onderwijs in eigen taal plotseling na de leerplicht? Waarom dan alles in het Engels en wat in het Frans?

Dan keren we terug naar de tijd dat hoger onderwijs een andere taal vereiste. Aan de universiteit van Leuven was de onderwijstaal immers nog tot aan de Franse tijd het... Latijn.
Jan van den Berghe is offline   Met citaat antwoorden