De afgelopen dagen zijn er twee kleine testen geweest, 1 in een Amsterdams ziekenhuis en 1 in
een Brussels. Men heeft daar telkens 50 mensen genomen die in het ziekenhuis waren om een reden die niets met corona te maken had, en ze getest. Beide testen waren te klein en onvoldoende representatief om er statistisch conclusies aan te verbinden, maar ze leverden wel hetzelfde resultaat op: 10% van het publiek testte positief.
Als verdere testen dat resultaat bevestigen, kunnen we dan terug gewoon doen? Als een zo groot deel van de bevolking op dit moment het virus heeft, en er zijn slechts een paar duizend mensen in het ziekenhuis, slechts een paar honderd sterfgevallen - dan is dit virus niet erger dan een gemiddelde griep.
Heeft er overigens nog iemand gisteren naar De Afspraak gekeken met Van Ranst? Zijn uitspraak dat het nog een jaar gaat duren voordat de toestand normaliseert heeft alle kranten gehaald. In hetzelfde gesprek schat hij het uiteindelijk aantal doden wereldwijd op "250.000 tot 500.000, ongeveer hetzelfde als het normaal aantal doden door griep". Zonder maatregelen "zouden het er vermoedelijk iets meer zijn".
Het Nederlands RIVM schat dat er in Nederland in 2018 (een bijzonder zwaar griep jaar) ruim
9000 doden extra gevallen zijn door die griep. Herinnert u zich de toenmalige paniek en lockdown-maatregelen?