Los bericht bekijken
Oud 27 maart 2020, 20:32   #5
fcal
Eur. Commissievoorzitter
 
Geregistreerd: 4 april 2002
Berichten: 8.069
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kojak Bekijk bericht
Landen zomaar gaan vergelijken ivm het Corona virus mag je eigenlijk niet doen. Enige voorzichtigheid is hier wel geboden.
De reden, en wat meer uitleg kunnen jullie hier lezen:

'...
Curves van landen zijn eigenlijk niet te vergelijken

Al deze mogelijke verklaringen laten zien dat ogenschijnlijk kleine verschillen tussen landen een enorme impact kunnen hebben op de verspreiding van een ziekte zoals het coronavirus. Het is dan ook eigenlijk niet mogelijk om de curves van landen zomaar te vergelijken en voorspellingen te doen.

Toch gebeurt dit veel. Mensen leggen de ontwikkeling van het aantal doden of besmettingen naast elkaar en concluderen dat een dramatische afloop onvermijdelijk is....'


https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2020/03...virus-kan-hie/

Een fout die regelmatig op dit forum gemaakt wordt.

Het gaat toch om dezelfde virus.
Natuurlijk, maar elk land is anders.
  • hoeveel inwoners zijn er, en wat met de bevolkingsdichtheden.
  • wanneer zijn de eerste besmettingen vastgesteld.
  • wanneer en hoe hebben de respectievelijke regeringen gereageerd.
  • hoe werden die maatregelen opgevolgd door de bevolking.
  • hoe zit het met de sociale zekerheid ( geen werk = uitkering of geen werk = nougabollen ).
  • wat met de medische voorzieningen, en het aantal IC bedden.
  • op welke manier wordt er gemeten (aantal besmette personen, doden, mensen die hersteld zijn).
  • enz, enz....
Dit is correct. met de context dient steeds rekening gehouden worden. We beschikken over niet veel min of meer vaststaande feiten. Het aantal officieel vastgestelde doden door het corona-virus is er één van. Door de jaarlijkse census is het aantal inwoners redelijk bekend en een vast gegeven. Daarom is de evolutie van de ratio van de som van de overledenen t.a.v. de bevolkingsomvang interessant.

De hierna volgende landen bevinden zich op verschillende tijdstippen qua evolutie van de epidemie maar vertonen verschillende resultaten, die het overwegen waard zijn.

Hoeveel doden vallen erzo per miljoen inwoners als gevolg van het corona-virus ? Wel op basis van de Europese databank is de situatie per 27-03-2020 aldus:

- DE: 3;
- US: 4;
- BE: 19;
- FR: 25;
- NL: 25;
- ES: 88;
- IT: 135 overledenen per miljoen inwoners of 0,135 promille.

Het is nog vroeg dag, maar we zitten ver van 5 tot 7 % van de bevolking. Om 1 % te halen dient het aantal slachtoffers in Italië nog circa 75 x groter te zijn.
De omvang van deze crisis wordt schromelijk overdreven.
__________________
Het woord 'hond' heeft nooit iemand gebeten - Aristoteles
fcal is offline   Met citaat antwoorden