Dit landje geraakt amper aan voldoende mondmaskers om verzorgingspersoneel te beschermen, terwijl het nochtans miljoenen van die dingen in voorraad had.
Echter:
Reconstructie: hoe de strategische voorraad van miljoenen mondmaskers in de verbrandingsoven belandde
"De beslissing om de strategische stock aan mondmaskers van ons land in 2018 te vernietigen, gebeurde deels ook onder tijdsdruk. Dat blijkt uit een reconstructie. Omdat het huurcontract van de hangars al eind 2017 was verlopen en de betrokken kazerne dicht ging, moest Volksgezondheid snel handelen. Dat een deel van de miljoenen maskers eigenlijk niet vervallen was, werd allicht daardoor over het hoofd gezien."
https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20200405_04913848
(de rest van het artikel zit achter betaalmuur)
Weeral 'n staaltje van belgo-efficiency, waardoor meer slachtoffers onder verzorgingspersoneel vallen.
Wordt zo'n stoot van een hogere ambtenaar en/of politicus dan niet omgezet in een aanklacht van 'onvrijwillige slagen en verwondingen ?
De bevolking zit opgescheept met een regering van bavianen, indeed.