Discussie: Chloroquine
Los bericht bekijken
Oud 8 april 2020, 05:01   #80
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 114.008
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kiko Bekijk bericht
Chloroquine wordt op dit moment toegediend in Belgische ziekenhuizen ! Het medicijn is immers voorradig (de leverancier heeft beloofd de productie op te drijven) en relatief goedkoop.

De resultaten worden genoteerd, bijgehouden en geanalyseerd, althans dat is de bedoeling.

Chloroquine heeft bij hoge dosissen echter behoorlijke neveneffecten en mag niet gebruikt worden samen met andere medicatie, dus het aantal patiënten die behandeld worden met chloroquine is eerder aan de lage kant.
Het punt is dat we, door geen "baseline" te hebben van geinfecteerden, waartegen de zware gevallen gecalibreerd kunnen worden, die data weinig zin hebben.

Het ander probleem is natuurlijk dat het in het beginstadium moet toegediend worden, en dan lig je meestal nog niet in het ziekenhuis. Na 2 weken is het de moeite niet meer om het te nemen he. Je moet het nemen als je de eerste symptomen begint te hebben. Het probleem is dat de meeste mensen dan gewoon thuis zitten, en zelfs misschien geen dokter bellen. Het andere probleem is dat het voor de meeste mensen op dat moment vanzelf zal over gaan.

Als ik lees dat een arts blij is als hij 8 70+ op 4 dagen genezen heeft met chloroquine, dan is dat juichen, of niks-zeggend, naargelang het percentage 70+ers die, eens besmet, op 4 dagen genezen. Maar daarvoor moet je eerst weten hoeveel 70+ers er zijn die besmet zijn, en hoeveel er problemen hebben gehad.

Het probleem is dat die arts dat gedaan heeft, en dat het over 8 mensen gaat. En een andere arts heeft dat ook ergens gedaan, en daar ging het over 15 mensen. En zo voort. Elk van die dingen apart is niets-zeggend.
Een compilatie van al die gegevens is interessant, en als het over honderden mensen gaat, dan zal men geen "tegenstrijdige" resultaten meer hebben: men ziet een duidelijk effect, of men ziet niet veel.
Je zou denken dat na verschillende weken, met het grote aantal patienten dat er is, we daar al uitsluitsel over zouden gevonden hebben he.

We zoeken niet naar een effect van 10% of zo, he. We zoeken naar een effect dat het een derde of de helft van de mensen serieus helpt. Dat is iets dat je op enkele honderden gevallen al waarneemt zonder ambiguiteit, op voorwaarde om cijfers te hebben waar je kan tegen vergelijken. Die laatste hebben we gewoon niet verzameld.

Laatst gewijzigd door patrickve : 8 april 2020 om 05:04.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden