Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tavek
Vrijheid en individuele verantwoordelijkheid zijn mooie concepten.
Maar dan moet je ons ook de vrijheid geven om mensen die ons bedreigen "af te lappen", om het op zijn patrickve's te zeggen.
Kijk, het ene kan niet zonder het andere. De ene zijn vrijheid eindigt waar die van een ander begint, en dat is de reden waarom we een overheid hebben bedacht.
|
Weeral die "we", haha.
Overheid vindt haar oorsprong in luie mensen, die willen bemachtigen wat niet-luie mensen produceren, zonder ze te moeten helpen. Om zover te raken hebben ze dwang nodig.
Een samenleving vindt haar oorsprong in arbeids
deling. Iemand die alleen moet overleven, moet een groot aantal verschillende zaken doen en kan zo nergens beter in worden, en zich niet specialiseren. Volgende uit zo een situatie is een grot-welvaartspeil.
En dus, elkeen die ervoor kiest te
deserteren, vergroot de onwil tot samenleven, en de wil tot conflict.
Een vrije samenleving betekent dat er geen deserteurs zijn, dat iedereen rekening MOET houden met anderen, geen legale "MOET" maar een noodzaak om te kunnen kopen wat anderen produceren.
Dat laatste is me dunkt erg normaal, als je naar de bakker gaat verwacht je toch ook een rekening?
Ik zou bovenstaande dus niet eens hoeven te zeggen, maar klaarblijkelijk zijn er hier luitjes die dat NIET normaal vinden.
Die vind ik dus bijzonder asociaal. Op een bepaald punt in het verleden ben ik de overheid beginnen refereren als asociaal tuig. Op bovenstaande basis.
Dat er zoiets als "overheid" bestaat, vind ik beschamend voor de mensheid, en ik zie het als een volgende stap in de menselijke samenlevings-evolutie, om dat concept van "overheid" te dumpen.