Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door thePiano
Niet te snel.
Trouwens die 'Palestijnse gebieden' waar jij naar verwijst bestaan nog maar sinds 1967.
Daarvoor (1948-1967) waren de gebieden op de Westelijke Jordaanoever bezet en geannexeerd door Jordanië en de Gazastrook was bezet (niet geannexeerd) door Egypte.
En daarvoor was het Groot-Brittannië dat in 1917 jouw Palestijnse gebieden hadden veroverd die vier eeuwen lang bezet werden door het Ottomaanse Rijk (lees: Turkije).
Kortom: ik moet je misschien teleurstellen maar 'Palestijnen' hebben nooit soeverein gebied gehad. Ook al beweren ze van wel maar ze kunnen niks bewijzen.
In feite is het Israël dat de Palestijnen tot nog toe de meest soevereine gebieden hebben geschonken (Oslo 1994).
|
Joden hebben ook nooit een onafhankelijke staat gehad tot 1948. Dus Joden hebben dat recht maar Palestijnen niet?
Veel landen hebben Palestina als staat wel al erkend, binnen de grenzen van 1967. (toen Israël onder meer Oost-Jerusalem, de Westelijke Jordaanoever en Gaza inpalmde)
Ik begrijp ook niet goed wat de Israeli nu eigenlijk willen. Ze willen wel de Jordaanoever maar niet de mensen die er wonen. Netanyahu en co. willen geen 2 staten oplossing, maar ook geen één staat oplossing. (in die staat zouden de Palestijnen in de meerderheid zijn)
Wat willen ze dan wel?