Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan van den Berghe
Misschien moet men daar eens een groepje Nederlandse technocraten op los laten... Wat een puinhoop is er van Suriname geworden sedert het onafhankelijk werd.
|
Mee eens. Als onafhankelijk koninklijk gebiedsdeel zou Suriname veel beter af zijn. Zij het niet dat het achterland van Suriname onder het niveau van Afrika ligt — qua ontwikkeling. Nederland zit natuurlijk niet op dergelijke gelukzoekers uit dit achterland, met een Nederlands paspoort, te wachten.
De pest is dat Nederland te lief en naïef is. Als ze wat flinke zouden zijn en zich niet laten afschrikken door oude stokpaardjes als racisme en imperialisme — zou Suriname veel beter af zijn dan nu. Een land dat wordt leeggeplukt door Chinezen (oa import rondhout) , Canadezen (goudbedrijf IAMGOLD) en Amerikanen (goudbedrijf Newmont en aanspraken olliewinning kust van Suriname). Qua natuurlijke rijkdommen per persoon ligt Suriname in de top 7 van de wereld meen ik ergens gelezen hebben. Nederlanders zijn keurige kolonisatoren geweest. Het land was na de onafhankelijkheid het een na rijkste land van Latijns Amerika — de verschillen tussen rijk en arm waren destijds voor Latijns Amerikaans begrippen laag.
Lees de geschiedenis van Suriname erop na. Bauta heeft het land verkloot. Het is een (bijna) failed state met zowaar 's werelds grootste leger (bestuurs)ambtenaren.