Discussie: Grootneerlandisme
Los bericht bekijken
Oud 5 juni 2020, 03:32   #918
Jay-P.
Secretaris-Generaal VN
 
Jay-P.'s schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 april 2014
Berichten: 22.691
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door edwin2 Bekijk bericht
Kort: JA, dat meen ik. België is een getrouwe vazalstaat van Frankrijk, zonder dat de Belgen dit zelf beseffen. Zowel het eten, de cultuur als het taalgebruik in België, zowel bij de Vlamingen als de Walen heeft een Francofiel karakter.

Men is er ook trots op dit zuidelijke karakter, ook om zich te onderscheiden van Nederland, dat veel meer onafhankelijk is van de knoflookcultuur en de activistische cultuur van het zuiden. Frankrijk zal misschien niet met 40.000 manschappen klaarstaan, maar wel subtiel de Walen in een bepaalde hoek brengen.

Wanneer ik kijk hoe men afgeeft op Nederland om zichzelf daarmee onbewust te verheffen zie ik wel iets agressiefs, zoals ik dit ook bij de Fransen zie. Maar misschien is Nederland wel een Scandinavisch of Anglofiel land, maar dat is voor ons geen probleem. Wij horen niet bij de knoflooklanden, België dus wel.

Ook met het komende noodprogramma waarbij er transfers gaan komen binnen Europa is België de evenknie van Frankrijk. Zelfs Bart de Wever gebruikt teksten uit het Latijn.

Duidijk en helder, Frankrijk zal het niet leuk vinden om haar vazalstaat kwijt te raken.
Eten toont een beter en diepgaandere 'cultuur' dan een taal. De taal is wel belangrijk om degelijke wensen kenbaar te maken, daar niet van. Ook etenswensen, ja .
Net zoals Nederlanders ondergaan de Belgenlanders invloeden van buitenaf omtrent bvb. hun keuken en gewoonten. De nadruk ligt op evolutie en hopelijk (meestal) verbetering.

In Belgenland gaat dit via o.a. een meer gesofistikeerde Bourgondische en Latijnse invloed.
In Nederland via o.a. de Indonesische invloed.
Verfijning is toe te juichen, overal, waar mogelijk.
P.S. -> bij wijze van flagrant voorbeeld: Japan heeft, wat dit betreft een summum van verfijning toegepast voor de Aziatische keuken. (neen, niet via de Sushi stand in de lokale Carrefour!)

Uiteindelijk is het allemaal wel persoonlijk.
Beïnvloed door o.a. milieu en opvoeding van het individu, dat meer of minder zijn/haar verfijnde smaak bewijst. Of het gebrek daaraan.
-Al de rest is een broodje kaas met een glas karnemelk als lunch summum.-
__________________
...que quand les soirs d'orage des chinois cultivés me demandent d'où je suis,
je réponds fatigué et les larmes aux dents: "Ik ben van Luxembourg".
Jay-P. is offline   Met citaat antwoorden