Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Het Oosten
Dat is geen pestgedrag. Heineken wordt zeer weinig gedronken in België. De smaak van de Hollandse bieren ligt ons niet zo . Heeft iets van de Duitse bieren. Deugen ook niet.
”Heineken is hot (maar niet bij Belgen).”
(HBvL, 2019)
|
U drinkt dus wel Grolsch, Gulpener, Alfa, Brand en Hertog Jan? De eerste is Overijssels met Gelderse roots en de rest is Limburgs.
Maar dan nog een Duitse bieren gelijk stellen aan Nederlandse bieren? Ik geef toe dat in bepaalde biersoorten Duitsers, Oostenrijkers en Tsjechen beter zijn dan Nederlanders én Belgen. Qua speciaalbieren is België inderdaad een gevestigde macht, toch kan het gebrek aan traditie, de concurrentie juist helpen soms.
Nee Nederlandse bieren afkeuren is een ding voor een chauvinistische Belg, zo goed zijn Jupiler en Stella Artois niet, menig lokaal bier uit de Duitstalige wereld is beter (ook beter dan hun Nederlandse evenknieën).