Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tavek
Verkiezingen.
|
Not a chance...
Je onderschat het overlevingsinstinct van politici. Dat is een veeel sterkere impuls dan elke echte of vermeende maatschappelijke urgentie. De tot 2024 verdeelde plaatsen zijn het territorium. Dat mag niet in vraag gesteld worden. De weinige uitzonderingen daarop zijn de toppers in de partijen die zo sterk staan dat ze zichzelf op de lijst kunnen zetten op 'vooraf' verkozen plaatsen. Als je die macht hebt, kun je wat meer noten op je zang hebben.
Maar als je die macht kwijtspeelt, verandert de realiteit...
Vraag nu maar eens aan Gwendolyn Rutten of ze nog altijd bereid is om naar verkiezingen te gaan...
Of gaat men er vanuit dat Theo Francken, de gevallen half-god van N-VA nog steeds zin heeft om na zijn Marrakesh debâcle een nieuwe kiesronde in gang te trekken ? Om zijn partij nog een extra pak slaag te laten incasseren door de Braune Bataillonen voor wie hij maandenlang de gangmaker leek ?
Of Groen die stuurloos zijn tot in de vierde macht en die van wanhoop zitten te koekeloeren naar wat Ecolo doet in de hoop dat die het -hopelijk- wel weten hoe je anno 2020 aan politiek doet ? Dat we niet meer bij de jong-gidsen van de scouts zijn maar in de volwassenenwereld ?
Of King Connah, die na een foutloos parcours sinds de start van zijn voorzitterschap zich als een politieke neofiet in de voet schiet door te gaan feesten op een luxe evenement waarvan het kleinste kind wist dat het de dag erna in de pers zou staan en Alt-Right daar dikke show zou rond organiseren alsof hij op een orgie was ? Kwestie van al je politiek kapitaal van maanden in één dag in brand te steken ?