Los bericht bekijken
Oud 11 augustus 2020, 21:04   #44
Hoofdstraat
Secretaris-Generaal VN
 
Hoofdstraat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2017
Berichten: 26.322
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bovenbuur Bekijk bericht
Flatten the curve specifiek in combinatie met het idee van herd immunity/groepsimmuniteit is vrij snel losgelaten. Het idee daarvan was dat als iedereen dan toch ziek zou worden dat je ervoor wilt zorgen dat niet iedereen tegelijkertijd ziek zou worden, want als dat gebeurt raken de ziekenhuizen overbelast en dat kost een heleboel extra mensenlevens. Uiteindelijk zaten we al met overbelaste ziekenhuizen en was aan het voorlopige eind van de rit nog maar 6% van de bevolking of iets dergelijks besmet geweest. Zelfs in heel optimistische schattingen gebaseerd op niet al te besmettelijke ziektes heb je ongeveer 60% dekking nodig voordat groepsimmuniteit echt gaat werken. Er zijn dus procentueel veel meer ernstige gevallen dan eerst gehoopt werd en dus was het idee van de gevallen uitspreiden niet haalbaar. Je zou het dan hebben over een jaar lang overbelaste intensive cares en een oversterfte van tienduizenden personen (wat ook op ongeveer enkele tientallen procenten meer dan in een normaal jaar zou uitkomen). En dat is als je de curve dus inderdaad echt mooit uitgespreid krijgt. Krijg je de balans net niet te pakken dan sterven er alsnog mensen in de lobby van het ziekenhuis zonder dat hun familie daarbij kan zijn. Sindsdien is het doel echt het verminderen van de gevallen geweest, tot er een vaccin beschikbaar is waarmee dezelfde vorm van bescherming bereikt kan worden.

De term flatten the curve wordt verwarrend genoeg nog steeds gebruikt, maar dan als verwijzing naar het stoppen van de groei van het aantal gevallen of het geheel minimaliseren van het aantal nieuwe gevallen, afhankelijk van naar wat soort grafiek de persoon die het zegt op dat moment zit te kijken.
Die overbelasting kwam puur door besmettingen in rusthuizen, daar zijn we nu doorheen. De groep die nu besmet wordt zal veel minder ernstig ziek worden. Grote pieken in de ziekenhuizen gaan we niet meer krijgen dus.

Flatten the curve doen ze inderdaad niet meer, ze lijken nu besmettingen volledig te willen weren. Een onmogelijke oefening, enkel mogelijk op eilanden die zich volledig afsluiten van de buitenwereld.

Als er een vaccin komt die 60% werkzaam is dan moet je 100% van de bevolking inenten om aan groepsimmuniteit te komen, een onmogelijke zaak weeral.
Hoofdstraat is offline   Met citaat antwoorden