Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door DeZeeuw
Een mondmasker helpt, maar je moet de werking ervan niet overschatten.
Een veel belangrijkere maatregel is en blijft het houden van anderhalve meter afstand.
|
Beide "helpen maar je moet er de werking niet van overschatten".
Je kent toch die gevallen waar mensen op vele meters afstand besmet werden ?
Die koorzangers en zo ?
Begrijp nu toch eens dat al die maatregelen maar relatief weinig doen. Ze helpen. Ja. Maar dat is het ook. Ze verminderen het een beetje. Zowel afstand houden als maskers opzetten remmen. Maar zijn geen mirakelmiddelen.
Anderhalve meter afstand houden maakt openbaar vervoer en onderwijs zo goed als onmogelijk, en vele werksituaties onhaalbaar. Stop eens 35 leerlingen in een klas waar ze anderhalve meter van elkaar moeten blijven. Niet te doen. En bovendien helpt het daar geeneens.
Maw, die anderhalve meter is een gigantisch dure miserie veroorzakende maatregel, met ook maar matig resultaat. Maskers ook. Beide doen wel iets. Hoeveel, weten we niet. Maar in elk geval geen enorme dingen.
Wat helpt wel ? Buitenlucht. En heel goeie verluchtingsinstallaties in gebouwen, verluchtingsinstallaties die de meeste gebouwen bij ons niet hebben. Maar vliegtuigen wel bijvoorbeeld.
Mochten wij heel goeie verluchtingsinstallaties hebben in scholen en dergelijke, dan zouden daar bijna geen besmettingen plaatsvinden. Maar scholen zijn broeihaarden omdat men daar leerlingen opeen propt, en alles een beetje organiseert zoals in een varkenskwekerij he.
Mochten wij luxe openbaar vervoer hebben met een grote first class zetel om de 2 meter, dan zou het ook beter gaan. Maar zo luxueus is onze samenleving niet.
Maw, dat anderhalve meter is goed voor heel heel rijke luxe samenlevingen. Uiteraard is het veel aangenamer om veel plaats rondom U te hebben. Maar onze maatschappij is zo niet. Mochten we meer volk afgemaakt hebben in het verleden, dan hadden wij ons nu een anderhalve meter maatschappij kunnen veroorloven. Maar nu is dat het geval niet.