Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door patrickve
Die "blokkering" is de juiste democratische uitkomst.
Die "blokkering" komt van het feit dat er in Belgie een bevolking is waar geen duidelijke meerderheid achter een zekere bestuurslijn staat. Als die meerderheid er niet is in de bevolking, is het dus democratisch het meest logische dat er ook geen enkele bestuurslijn komt.
Beschouw het zo: als er geen duidelijke meerderheid is voor de keuze van een kleur van verlichtingspalen, dan is het meest democratische van de verlichtingspalen geen specifieke kleur toe te kennen.
Het is een idiotie te denken dat er bestuur moet zijn. Dat is enkel maar nodig als er in het volk een duidelijke wens is voor een SPECIFIEK bestuur. Die wens is er duidelijk niet, dus is het beter van geen bestuur te hebben.
Merk op dat dat in een directe democratie (een echte democratie dus) geen enkel probleem is. In een directe democratie is het normaal dat er geen nieuwe wetgeving komt, zolang er geen meerderheid van het volk zich voor een nieuwe wet uitspreekt. Dat is eigenlijk de situatie nu: het volk wil niet bij meerderheid een specifieke richting uit. Dan is het meest logische dat er niks gebeurt. Het is enkel omdat wij in een idioot systeem zitten waar er constant "mensen op postjes moeten" en dat die "mensen op postjes" profileringsdrang hebben en hun dada's willen doordrukken, dat het idee "we houden alles voorlopig zoals het is tot het volk bij meerderheid duidelijk iets specifieks wil" een mislukking lijkt.
Maar dat is niet anders dan dat gij deze weekend GEEN nieuw salon gaat kopen, omdat ge geen specifieke wens hebt voor een specifiek nieuw salon. Dus laat ge het oude staan. Dat is wat het meeste overeenkomt met uw wens.
Alleen is "niks doen" geen optie voor mensen met postjes en profileringsdrang.
|
Idealiter hebben we geen regering als dusdanig nodig, maar een reeks regeltjes, ipv wetten, om de samenleving voor iedereen eerlijk en rechtvaardig te laten verlopen. Pure utopie want er zijn er altijd die van anderen misbruik willen maken.
Omdat een gestructureerde en rechtvaardige anarchie onmogelijk is, omwille van de aard van de meeste beestjes onder ons, lijkt het me beter om een meer autoritair systeem te hanteren dan het aanmodderen wat we vandaag doen. Een partij dat het eens mag bewijzen ipv zeven. Ik vermoed dat er nog genoeg integere mensen te vinden zijn om in het algemeen belang te handelen dan het politiek uitschot dat ons vandaag regeert en eens aan de macht net het tegenovergestelde doet dan wat de bevolking wenst.