Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door schietboog
We zijn afgegleden naar een maatschappij waar elk risico kost wat kost vermeden moet worden. Dat dit vaak ten koste van individuele vrijheden is, is bijzaak geworden.
Waarom zou ik bvb. niet in een onbewaakte zone (meer rivier, enz ...) mogen zwemmen? En zo zijn er tal van dagdagelijkse dingen die je niet meer mag.
En dood gaan is zowat de grootste zonde geworden.
|
Als je zoontje of dochtertje verdrinkt in de rivier, zou je dan niet de eerste zijn om zich af te vragen waarom het daar niet verboden was om te zwemmen.
Misschien kunnen we de schuld steken op de scholen die ons kindjes niet verboden hebben om in rivieren te zwemmen.
Ouders zijn de eerste om de schuld op een ander te steken.
Onderschat het aspect "overbezorgdheid" niet.
In een tijd waar kindjes worden
gepland (met d) zou het kunnen dat een kind verliezen het verlies van je volledig nakomelingschap betekent. Een drama. De schuld ligt vlugger bij een ander, dan in een gezin met zes kinderen.