Los bericht bekijken
Oud 21 december 2020, 17:18   #520
stuyckp
Banneling
 
 
Geregistreerd: 25 juli 2011
Locatie: Hoevenen
Berichten: 15.767
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door pajoske Bekijk bericht
Als 75% van de keizers er voor kiezen dat hun vertegenwoordigers niet samenwerken met VB is dat heel democratisch.
Men kan niet zeggen dat de keizer niet op voorhand op de hoogte was dat andere partijen niet met het VB wilden samenwerken.
Het cordon steunt op de democratische vrijheid van keuze van bestuur. Zelfs als VB 49% van de stemmen haalt is het perfect democratisch te verantwoorden dat ze uitgesloten worden.
Geen enkele kiezer kan ervoor kiezen dat hun vertegenwoordigers niet samenwerken met het VB. Een kiezer kan enkel kiezen voor een vertegenwoordiger die niet wil samenwerken met het VB.
Een negatieve stem bestaat niet.
Het cordon is trouwens breder dan enkel coalitievorming. En net daarom is het ondemocratisch.
Bovendien durf ik te stellen dat het systeem van Frankrijk democratischer is. In ons systeem kan een zeer kleine partij zijn wil doordrukken als die kleine partij nodig blijkt te zijn om een meerderheid te bekomen.

Laatst gewijzigd door stuyckp : 21 december 2020 om 17:20.
stuyckp is offline   Met citaat antwoorden