Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De Prof
Je mag de miserie van één bepaald koppel niet toetsen aan een algemeen pensioenbeleid.
Zo was er ook die vergelijking van een persoon die bijna haar hele leven lang gedopt heeft, en meer pensioen krijgt, dan iemand die 20 jaar gewerkt heeft aan een karig loontje.
Er is maar één rechtvaardige oplossing: een basispensioen dat voor iedereen hetzelfde is.
MAAAAAR. Dat kan je niet van de éne op de andere dag invoeren.
Wat wel kan, is VANDAAG zeggen, dat een ingenieur evenveel pensioen zal krijgen als een vuilnisman. Die beide MORGEN beginnen te werken.
Maar ook dat is zelfs nog niet aan de orde.... 
|
Dan mag de pensioenbijdrage ook voor iedereen hetzelfde zijn en mag er zeker niet afgetopt worden zoals nu het geval is.
Er is maar één groot probleem en dat zijn de ambtenaren pensioenen die anders berekend worden. Uitgesteld loon heet dat. Terwijl de lonen bij de overheid minstens even groot zijn als in de privé tegenwoordig en het er een nationale sport is om te zoeken naar redenen om iets niet te moeten doen. Dat op zich beschouwd men in de administratie al als hard werken.