Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door CUFI
Neen zij behoren niet bij elkaar. Zwart en wit horen ook niet samen.
We plaatsen ze enkel samen om zelf het onderscheid te maken vanuit een menselijk denken. De kennis van de mens is gedoemd tot falen als ze haar 7 hoofdzonden niet beteugelt. Ze zijn echter alom aanwezig.
Een mens die gaat relativeren kan moeilijk vanuit een absoluut en fundamenteel kader vertrekken. Het is of wel goed of slecht. Als je ze gaat mixen gaat het goede aangetast worden door het slechte.
Eigenlijk zou je Job moeten lezen om het spel tussen God en de duivel een beetje meer te doorgronden.
Het kwade dat veroorzaakt wordt is te wijten aan absolute regels te loochenen. Dat ontwikkelt zich in een samenleving van kwaad naar erger. In een beschaving waar ze de geest van de jeugd al vergiftigen om beleid te rechtvaardigen (fouten uit verleden niet toegeven).
Zie gewoon de preek en nederig uzelf voor de Heer.
|
Goed en kwaad zijn relatieve begrippen die aan verandering onderhevig zijn en kunnen varieren naargelang de tijd en plaats waar ze zich afspeelden. Er waren beschavingen die mensenoffers als een noodzakelijk iets zagen bv. Er waren tijden dat je voor heiligschennis op de brandstapel eindigde.
Het leven evolueert. De mens evolueert. De noties over goed en kwaad evolueren. Ik vond de benadering vd Grieken en Romeinen eigenlijk beter met hun goden die de dualiteit van goed en kwaad geinternaliseerd hadden. De perfectie is een illusie die in feite een kwelling is.