Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door lamenielachen
https://www.hln.be/video/vlaming-in-...en-vol~p195221
De stranden, bars en resto's vol, de ziekenhuizen "barstensvol" net zoals de lijkenhuizen.
Brazilië is één groot kerkhof waarop anderen feesten.
Ik heb de indruk dat vooral de armere of minder ontwikkelde bevolking zich weinig aantrekt van het Covid virus en als zodanig ook de meeste slachtoffers zal tellen.
|
Ten eerste hebben ze natuurlijk gelijk. Maar het ergste is dat ze niet eens meer slachtoffers hebben dan zij die aan het gros van die potentieel dansende menigte een jaar zonder vreugde hebben opgelegd.
Brazilie heeft minder doden dan Belgie per aantal inwoners. En dat bevestigt zich in de oversterfte. Het feit dat de bevolking daar wat jonger is speelt natuurlijk enorm mee, maar het resultaat is er toch maar.
In Manaus waar er groepsimmuniteit bereikt was, was de sterftegraad ongeveer 0.2%. In Belgie waar we de besmettingen 5 keer lager hadden gehouden, was de sterftegraad 1.1% of zo. Minder besmettingen, evenveel doden omdat wij vooral de jeugd belet hebben van te leven en zich te besmetten, maar de epidemie richting ouderen hebben gestuurd. Gelukkig dat we zo een intelligente experten hadden he.