Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door 1207
Nooit meer?
Drama queen 
|
Ik zie niet goed in waarom, aangezien jij die maatregelen NU nodig vindt, jij die morgen NIET MEER nodig zal vinden. De situatie gaat niet fundamenteel veranderen natuurlijk.
Het is zoals een snelheidsbeperking he. Eens men vindt dat het te gevaarlijk is om sneller dan 120 km/u te rijden op de snelweg, wie gaat dat nadien terug afschaffen ?
Een veiligheidsregel is altijd permanent.
Wij hebben vanaf maart vorig jaar gesteld dat het niet meer sociaal aanvaardbaar is om een besmettelijke ziekte door te geven, en we hebben beslist dat dat gedaan wordt door sociale contacten te verbieden omdat sociale contacten inderdaad een van de paden zijn langs dewelke besmettelijke ziekten doorgegeven worden. Wij leven nu al 10 maanden met een politiek die elke vorm van sociaal contact als crimineel voorstelt, van studenten die stiekem samen komen om naar een film te kijken, tot oudere dames die samen een koffie drinken in een galerij.
Ondertussen begint de reflex "mensen die samenkomen is foei" ingeburgerd te geraken. Dingen die we een jaar geleden als een waanzinnige dictatuur hadden bestempeld, zijn nu algemeen ingeburgerd als not done. En hoe langer dat duurt, hoe minder men zich zal herinneren hoe het ooit ondenkbaar was dat wat er vandaag gebeurt, mogelijk zou geweest zijn.
Aan de grond van de zaak zal nooit meer iets veranderen natuurlijk. Er gaan nog steeds besmettelijke ziektes doorgegeven worden, en corona virussen zijn bijzonder leep in dat aspect. Dit virus gaat uiteraard evenmin weg dan het griepvirus. Vanaf nu is dat een constante in ons bestaan.
Er is dus geen enkele reden dat de oorzaak fundamenteel verandert, en er is nu genoeg "draagvlak" geschapen door 10 maanden propaganda en brainwashing om het verfoeilijke van sociaal contact te hebben ingeburgerd.
Het is een beetje zoals racisme he: dat was in de jaren 30 niet echt foei, en nu is dat niet meer denkbaar dat men nog openlijk voor racisme kan uitkomen. Wel, sociale contacten gaan hetzelfde zijn he.
Het gaat foei zijn om nog over sociale contacten zelfs maar te spreken. Er zullen wetten komen tegen het aanzetten tot sociale contacten. Het vernoemen van een samenkomst zal strafbaar zijn (dat is nu al het geval: een oproep om samen te komen om te "feesten" is al zwaar strafbaar, met 4000 Euro boete).
Er is geen enkele reden dat die tendens zich zal omkeren he.
Kijk, dit is begonnen met "enkele weken lockdown" in maart vorig jaar.
Had je toen door dat dit een jaar later nog steeds van kracht zou zijn ? Zou je dat toen zelfs maar OVERWEEGBAAR gevonden hebben ? Ik zag dat toen van ver aankomen, maar geen kat geloofde dat. Ik heb toen de hoop gekoesterd dat al dat gemaatregel grandioos zou mislukken en het kon uitwoekeren, maar dat is spijtig genoeg niet het geval geweest - in dat geval kunnen we hier niet meer uit. Dit is permanent nu.
Denk je dat we VOLGEND JAAR in een andere situatie zullen zitten, behalve dan dat het dan al 2 jaar zal duren ?
Hoe denk jij concreet dat de corona situatie in november 2021 zal zijn, dus binnen 10 maanden ?