Los bericht bekijken
Oud 12 februari 2021, 06:45   #1
RASPOUTINE
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 12 maart 2005
Berichten: 6.450
Standaard Premier Alexander De Croo zet een einde aan de ‘afkoopwet’ voor politici &

Ambtenaren, politici en alles wat een voorbeeldfunctie inhoudt krijgen opnieuw de straf die zij verdienen.

Iedereen gelijk voor wet!

Is door premier Alexander De Croo definitief terug van weggeweest.

Gisteren in de federale kamer van Volksvertegenwoordigers

Dit is een ‘verklaring’ van de premier van dit land, namelijk Alexander De Croo (Open-Vld) welke indien dat deze woord per woord gevolgd wordt de juiste kant van de geschiedenis zal ingaan.

Het kan en zal de geloof in de instellingen herstellen.

Met een einde te zetten aan de ‘afkoop’ wet geeft Alexander De Croo het signaal dat elk artikel van ons strafwetboek zonder 'de afkoopwet en haar mogelijk afwijkingen voor ambtenaren en politici' opnieuw van toepassing zal zijn.

Straffen en bestraffen.

Dit zijn de woorden die gisteren ‘historisch’ in het Federaal parlement zijn uitgesproken op een vraag van ‘politieke vernieuwing’.
De vragen vindt u in de snelkoppelingen.
De antwoorden van onze premier waren voor ons het meest belangrijk.
05 Vraag van Raoul Hedebouw aan Alexander DeCroo (eerste minister) over "De politieke vernieuwing en de zelfverrijking" (55001356P)
05.02

-Eerste ministerAlexander De Croo:

Mevrouw de voorzitster, mijnheer Hedebouw, vooreerst wil ik duidelijk stellen dat iedereen met een publiek mandaat een voorbeeldfunctie heeft.


-U vraagt mijn mening. Welnu, tegen iedere bewezen vorm van malversatie, hetzij verdachte transacties, hetzij bewezen malversaties, hetzij financieel geknoei met publieke middelen, bijvoorbeeld binnen een intercommunale, in partijfinanciering of bij misbruik van een mandaat, moet keihard worden opgetreden. Daarover kan er geen enkele twijfel bestaan. Dergelijke bewezen malversaties ondergraven namelijk de democratie en onze instellingen en zijnten nadele van iedereen, ook van onze burgers. Bewezen malversaties moeten keihard worden aangepakt, wat parketten, onderzoeksrechters en rechters overigens doen.

-We moeten trouwens nog verder gaan. In het regeerakkoord hebben wij een luik politieke vernieuwing ingeschreven.

-Het gaat onder andere over de modernisering van de kieswet, die eenvoudiger en transparanter moet worden gemaakt, en een hervorming van het statuut van Parlementsleden.

-Zodoende kunnen malversaties sneller worden aangepakt en bestraft.

-Er is immers geen enkele reden om tolerant te zijn tegenover bewezen zaken.

-Het gaat uiteindelijk over de geloofwaardigheid van onze democratie. In een geloofwaardige democratie is er geen plaats voor mensen van wie bewezen is dat zij bezig zijn met zelfbediening.

http://www.dekamer.be/media/index.ht...87&offset=3770


https://www.dekamer.be/doc/PCRI/pdf/55/ip087.pdf


CRIV55PLEN087

PLENUMVERGADERING

11-02-2021

Namiddag

Vraag van Raoul Hedebouw aan Alexander DeCroo (eerste minister) over "De politieke vernieuwing en de zelfverrijking" (55001356P)

Plenum: Vragen, voorstellen en wetsontwerpen, stemmingen.

vraag : Politieke vernieuwing


Tijdslijn

Politieke vernieuwing
01:03:16 Leslie LEONI (PS)
01:03:26 Raoul HEDEBOUW (PVDA-PTB)
01:05:59 1M Alexander DE CROO
01:08:38 Raoul HEDEBOUW (PVDA-PTB)
01:09:55 Voorzitster - Présidente


http://www.dekamer.be/media/index.ht...87&offset=3770

Laatst gewijzigd door RASPOUTINE : 12 februari 2021 om 06:48.
RASPOUTINE is offline   Met citaat antwoorden