Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan Janssen
Nog maar 2 in het ziekenhuis na 500.000 inentingen en dit zou dan 94% minder zijn dan de ongevaccineerde groep. Dat zijn er dan 94 per 500.000?
|
Nee, dat is 33 op 500 000. Je hebt 2 / 0.06.
Met andere woorden, ze zouden er dus 2 hebben in de gevaccineerden groep, en 33 in de niet-gevaccineerden groep.
De vraag is natuurlijk hoe vergelijkbaar de twee groepen zijn qua samenstelling, en vooral, qua blootstelling.
Het is merkwaardig hoe enthousiast men kan doen over zo een observationele studie zonder veel correcties, en hoe "streng" men kan zijn voor studies betreffende ivermectine bijvoorbeeld. Dit is maar heel zwak epidemiologisch gezien als studie sterkte omdat de twee groepen moeilijk te vergelijken zijn.
Dat gezegd, er is waarschijnlijk wel een sterk effect van het vaccin. Maar ik begrijp niet dat men in Israel geen groter effect waarneemt.