Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak
Wat zegt gij? Lees ik goed? Ik begrijp er geen kloten van.
Naar mijn vage herinnering waren de slechtse verkeersveilige jaren er van meer dan 1500 verkeersdoden per jaar. (dus statistisch gezeverd en gefantaseerd, 15000 zwaar gewonden, 150000 licht gewonden).
Ik denk dat we nu aan iets zitten van 500.
conclusie: nuff said
|
Daar zijn veel meer oorzaken voor dan enkel het wegennet. Vooreerst zat rijden. 50 jaar geleden schering en inslag nu toch een pak meer risicovol.
Snel rijden. 50 jaar geleden kon je dat zonder geflitst te worden. Flispalen bestonden niet noch camera's.
Door de toename van het verkeer sta je nu ook meer en meer stil en mag je al blij zijn dat je nog niet volledig stilstaat. Gemiddelde snelheid van de automobilist is nu ongeveer 36 km per uur. Beetje wielrenner lacht daarmee.
En last but not least de auto's zelf zijn stukken veiliger geworden. Gordels en kreukelzones airbags en heel krachtige (schijf)remmen. ABS en performante banden (veel betere) dragen ook stukken bij aan de veiligheid.
Ook niet vergeten dat autokeuringen destijds een farce waren. Corruptie vierde er hoogtij. Dat is toch omzeggens verdwenen.
Een auto van 50 jaar geleden is een doodskist in vergelijking met een huidige moderne auto.