Citaat:
‘Eerst het kiessysteem herzien, dan het land’
Met het huidige kiessysteem valt België niet meer fundamenteel te hervormen, stelt N-VA-voorzitter Bart De Wever. Hij pleit voor een meerderheidsstelsel naar Angelsaksisch model.
...
Hij pleit voor de invoering van een meerderheidsstelsel, een structurele hervorming van het kiessysteem.
....
Het verlaten van de proportionele vertegenwoordiging zou een radicale breuk betekenen met de Bel?*gische en continentaal-Europese democratische traditie. ‘In de Belgische pacificatiedemocratie zijn er veel grendels en drempels in?*gebouwd om zo veel mogelijk ?*groepen te vertegenwoordigen’, zegt politicoloog Bram Wauters (UGent). ‘Een meerderheids?*systeem staat daar haaks op. Zelfs partijen met een groot stemmenpercentage kunnen zo toch geen enkele verkozene hebben.’
|
Bron:
https://www.standaard.be/cnt/dmf20200927_97558535
Machtsgeilheid kent precies geen grenzen. Niet enkel de Engelse taal verovert dit land. Ook het Volksvreemde ondemocratische Angelsaksische kiesmodel wordt nu ingevoerd. En dat door diegenen die beweren een volkspartij te willen zijn.
Of zijn er hier die echt denken dat dit systeem democratischer is dan het huidige?
Een volgende stap in de weg naar Vlaamse dictatuur.