Los bericht bekijken
Oud 17 mei 2021, 11:28   #1
araneus
Gouverneur
 
Geregistreerd: 26 juli 2006
Berichten: 1.122
Standaard grote verschillen tussen Brussel, Vlaanderen en Walloni

Er zijn grote verschillen in de corona-cijfers tussen de 3 gewesten. Hoe groot deze verschillen werkelijk zijn wordt niet dikwijls vermeld in de media. Vlaanderen haalt momenteel al de grens van 500 mensen op ICU als we het omrekenen naar het bevolkingsaantal. Per miljoen inwoners gaat het dan om ongeveer 43,5 patiënten in ICU. Vlaanderen zit onder dit niveau sinds dit weekend (43).
Het verschil tussen de 3 gewesten is echter zeer groot!
De situatie op 16/05/2021 was als volgt (ICU/miljoen inwoners)
- Brussel: 87,8
- Vlaanderen: 43
- Wallonië: 61,5

Brussel kent dus het dubbel aantal patiënten op ICU, Wallonië ongeveer 50% meer dan Vlaanderen!

Hiermee voldoet Vlaanderen dus aan de voorwaarde waarop op 09/05/2021 moet voldaan zijn om de horeca ook binnen te openen. De tweede voorwaarde was dat 80% van de risicopatiënten en 65-plussers moesten gevaccineerd zijn. Voor de 65-plussers is dat al meer dan 95%. Op de site van Sciensano kan ik de gegevens omtrent de risicopatiënten niet terugvinden. Maar de kans is wel erg groot dat we hier ook die 80% overstijgen.

Ook als we naar het aantal overlijdens gaan kijken merken we dat Wallonië en Brussel het veel slechter doen als Vlaanderen. In Vlaanderen overlijden nu 8 mensen aan Covid per miljoen inwoners per week, in Brussel en Wallonië is dat 15,6 en 15,4! Dat is bijna het dubbel.

Zullen we de horeca in Vlaanderen maar volledig opengooien?
araneus is offline   Met citaat antwoorden