Discussie: De Oerknal religie
Los bericht bekijken
Oud 23 juni 2021, 08:48   #110
harriechristus
Secretaris-Generaal VN
 
harriechristus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 december 2009
Locatie: amsterdam
Berichten: 29.456
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door CUFI Bekijk bericht
Er is geen begin en einde.
Staat dat in de Bijbel?
Citaat:
Alleen een zelfreplicerend patroon dat steeds complexer wordt en terugkeert naar haar pure eenvoud.
En staat dit ook in de Bijbel?
Citaat:
Maar er is geen begin en geen einde. Dus hoe kan je terugkeren naar iets dat niet begon?
Dat kan in een cirkel, waar je naar elk punt weer terugkeert, zonder dat ook maar één punt het begin is.
Zo keert de aarde zich elke dag weer naar de zon en s'nachts naar de sterren, maar geen van beide is een begin.
Maar in de cirkel van singulariteit naar de uitdijing en weer terug is de singulariteit het begin dat zich eindeloos herhaalt.
Zo kan je ook in de herhaling van de dagen de morgen als het begin van de nieuwe dag beschouwen.
Citaat:
De elfjes fluisteren magische zaken als ge diep in de matrix duikt, soms geven ze meer mee dan een mens kan dragen en wordt die krankjorum verklaard. Maar dan wel na zijn tijd begrepen. Tesla bv. Hij sprak van onzichtbare krachten en liet zich niet vangen aan wat zijn tijd rationeel achtte.

Het is geen matrix, maar een oneindige reeks van culturen in de microkosmos.
Het begin daarvan is de logica in de eenheid van Niets en Zijn, maar niet als een absoluut begin in de tijd, maar als een eeuwig begin van de logica, die zich in de eeuwige tijd eindeloos herhaalt.
Van het Niets naar het Zijn naar het Worden naar de Eeuwigheid naar de Oneindigheid in de macrokosmos naar de inwendige oneindigheid van de microkosmos langs een oneindige reeks van hogere culturen.
Maar ook van daaruit weer terug.
__________________
Lees de Nieuwe Bijbel over Gods Rijk in de microkosmos. En bezie ook Twitter en facebook.
harriechristus is offline   Met citaat antwoorden