Los bericht bekijken
Oud 11 juli 2021, 12:22   #1
Knuppel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 21 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 117.759
Standaard Sluitende verklaring waarom de R?duivels nooit een groot tornooi zullen winnen

Citaat:
Rode Duivels zullen nooit een groot tornooi winnen en daar is een sluitende verklaring voor

Vier keer waren we zeker en vier keer kwamen we terug van een kale reis. Heel veel redenen zijn al aangehaald door voetbalanalisten gaande van slechte tactische beslissingen, foute ploegopstellingen en een gebrek aan voetbalritme en frisheid.

Wat wel als een rode loper door al deze uitschakelingen loopt is een soort gelatenheid die de Rode Duivels overmant als het er echt op aankomt. Ja, ze hebben wel hun best gedaan en ja, het was juist niet goed genoeg, maar we hebben toch de kwartfinale gehaald? Heel wat omstaanders hebben ook schrik om harde vragen te stellen want de Belgische voetbalbond heeft van onze Rode Duivels een geoliede marketingmachine gemaakt. Roberto Martinez lijkt eerder een CEO van AB Inbev of Unilever.

Geen traan gelaten

Opvallend is ook het feit dat het nog geen 24 uur duurde voordat iedereen vrolijk in de zon lag en eigenlijk de uitschakeling vergeten was. Het loopt van de meesten af als water op een oliejekker.

De zoektocht naar het ‘waarom’

Simon Sinek, managementgoeroe ‘par excellence’, populariseerde de laatste tien jaar een concept dat hij “de Gouden cirkel” noemde. Het gaat in eerste instantie niet om ‘wat’ en ‘hoe’ je het doet. Het is vooral ‘waarom’ je het doet.


De Rode Duivels weten niet waarom

Je kan het hen niet kwalijk nemen, maar we kunnen ons perfect voorstellen dat Carrasco of Hazard eigenlijk niet goed weten waarom ze kampioen willen worden. Is het om samen iets neer te zetten, is het voor hun Spaanse trainer of is het om het land te dienen? Niemand die het echt weet.

10 miljoen euro extra verandert niets

Geef Courtois of Witsel morgen nog 10 miljoen bonus extra om het WK te winnen en er verandert niets aan hun motivatie volgens de theorie van Herzberg. Dit voelen we allemaal intuïtief aan. Er zijn vandaag voetballers in de ploeg van Zwitserland of Denemarken die gratis willen spelen of zelfs geld willen toeleggen om te mogen spelen voor hun nationale ploeg. Zij zijn fier op hun land en zij laten het zien in elke actie op het veld. We kunnen ze het misschien niet verwijten – België is altijd een onduidelijk concept geweest – maar het verklaart wel waarom we telkens falen als het om de knikkers gaat.
https://businessam.be/rode-duivels-z...erm=2021-07-11

En zo weten we waarom de rode duivels NOOIT een groot tornooi zullen winnen. Ze hebben geen land om trots op te zijn.
__________________
Het Oosten: De kiezer heeft niet altijd gelijk.
De kiezer heeft alleen gelijk als hij stemt zoals Het Oosten het zou willen.
Knuppel is offline   Met citaat antwoorden