Los bericht bekijken
Oud 9 augustus 2021, 15:06   #14
fred vanhove
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 14 februari 2014
Berichten: 36.574
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Blue Sky Bekijk bericht
De helft automobilisten kent voorrangsregels m.b.t. fietsers niet.

2/3 gebruikt GSM achter stuur.

Helft automobilisten rijdt te snel in bebouwde kom.

Helft automobilisten negeert regels in fietsstraat

7/10 gebruikt richtingaanwijzer niet bij rond punt.



Tot slot; hoeveel mensen zijn er al doodgereden door automobilisten en hoeveel door fietsers?

De auto is een moordwapen. Helaas vervaagt dat feit en het besef daarvan door het dagelijkse gebruik en routine door de bestuurder.
Veel mensen fietsen sporadisch en zijn in hoofdzaak autobestuurders. Wat me al opviel is dat zeer weinig fietsers hun rechten maar al zeker hun plichten niet kennen.

Zo ervaarde ik al meermaals dat fietsers denken dat ook zij voorrang hebben op een oversteekplaats voor fietsers


Als fietser…
mag je een zebrapad (oversteekplaats voor voetgangers) gebruiken om over te steken, maar in tegenstelling tot voetgangers heb je er geen specifieke rechten. Andere bestuurders zijn dus niet verplicht om jou voorrang te verlenen als je al fietsend op het zebrapad wil oversteken, hou daar rekening mee
fred vanhove is offline   Met citaat antwoorden