Los bericht bekijken
Oud 19 september 2021, 09:30   #65
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 114.225
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door pajoske Bekijk bericht
Partijen die verplicht worden om met andere partijen samen een regering te vormen vindt men enkel terug in een dictatuur.
Verdere discussie is hier niet aangewezen. Sommigen begrijpen het verschil niet tussen 'de grootste zijn' en meer dan 50% van de kiezers vertegenwoordigen.
Ik denk dat jij het concept van kartel vorming niet snapt. Het kartel dat het cordon voorstelt is niet een groep partijen die niet zou willen samengaan met het VB. Daarvoor was immers geen cordon nodig. Zoals je zegt kan elke partij DIE DAT ZELF WIL, weigeren om met het VB een coalitie te sluiten.

Maar dat is niet de inhoud van het cordon. De inhoud van het cordon is een maffieuze afspraak: het is om AF TE SPREKEN GEEN COALITIE TE SLUITEN MET EEN PARTIJ DIE HIEROVER VAN GEDACHT VERANDERT.

Met andere woorden: het gaat erom dat partijen onderling afgesproken hebben om de leden van het cordon-genootschap, die het cordon genootschap verlaten door met het VB een akkoord te sluiten ZELF in het cordon terecht komen.

Het gaat hier dus niet meer over de vrije keuze van elke partij. Het gaat erom om collectief elke partij te bedreigen die eraan zou denken een coalitie met het VB te sluiten.

Dat is een beetje zoals bij de moslims he. In de moskee wordt afgesproken om niet-moslims geen eten te geven, en OM ALLE AANWEZIGE MOSLIMS DIE TOCH EEN NIET-MOSLIM ETEN ZOUDEN GEVEN, GEEN ETEN MEER TE GEVEN.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden