Los bericht bekijken
Oud 23 september 2021, 10:15   #57
BWarrior
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
BWarrior's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juni 2009
Locatie: België
Berichten: 18.171
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door WYSIWYG Bekijk bericht
De financieringswet wil vanaf 2025 de transfers gestaag afbouwen, dit voorstel houdt het risico in om die afbouw te compenseren via federale belastingsgelden. De zoveelste verdoven transfer.
Wat bedoel je hiermee?

Het is zeker waar dat het bedrag van 620 miljoen euro dat het Waals gewest ontvangt sinds het in werking treden van de zesde staatshervorming uit het overgangsmechanisme zal afnemen. Na 2024 zal het namelijk met 62 miljoen per jaar verminderen en op een tijdsspanne van tien jaar dus afnemen.

Vandaag al is de bevoegdheid om de beschikbaarheid van de werklozen te controleren en de daarbij behorende sancties op te leggen gewestelijk.

Het normatief kader hiervoor - de regelgeving dus - is federaal gebleven.

In het voorstel van Dermagne blijft die regelgeving federaal, maar wordt er een asymmetrisch beleid gevoerd. Zo kan er vanuit het federale niveau een andere invulling gegeven worden per gewest betreffende welke beroepen in aanmerking komen om beschikbaar te zijn op de arbeidsmarkt. En, daaraan gekoppeld, aan de sanctionering voor wie weigert hieraan te voldoen. Maar dat verandert niets aan het beschikbare budget (dat trouwens volledig federaal blijft).
BWarrior is offline   Met citaat antwoorden