Schauvliege en Weyts in lastig parket door uitgelekte mails. Ze wisten zelf uiteraard zelf van niks.
https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20210924_93516480
Citaat:
VRT kreeg nu nieuwe mails in handen die nog bezwarender zijn voor de vorige Vlaamse regering. Zo stuurde een topman van de Vlaamse Afvalstoffenmaatschappij OVAM in september 2017 een mail waarin hij zegt van het kabinet uitdrukkelijk het verbod te hebben gekregen om te communiceren over de affaire en om in Zwijndrecht bodemstalen te gaan nemen. Het kabinet is dat van Joke Schauvliege. Of de minister zelf de opdracht gaf of eerder iemand van haar kabinet, dat is niet duidelijk.
De ex-CD&V-minister was vrijdagmorgen niet bereikbaar voor commentaar, maar liet eerder al weten dat ze zelf het bevel niet heeft gegeven. In november moet ze normaal gezien voor de onderzoekscommissie verschijnen. Daar zal ze haar versie van de feiten geven.
Snel knopen doorhakken
Een tweede mail is er een van Oosterweel-bouwheer Lantis in november 2018. Daarin vraagt de communicatiedirecteur aan ceo Luc Hellemans en Bart Van Camp, de kabinetschef van toenmalig minister van Mobiliteit Ben Weyts, om dringend te communiceren over PFOS. “Afgelopen jaar is het dossier tegen alle verwachtingen binnenskamers gebleven, maar dat zal naar mijn aanvoelen niet lang meer het geval zijn. Te veel verschillende partijen zijn intussen op de hoogte. Vanmiddag werd onze werfcommunicator tijdens een huisbezoek aangesproken door een grote tomatenboer op een grote hoeve ten zuiden E34, die in september/oktober arbeiders aan het werk zag in volledig blauwe beschermingspakken (...) Deze voorbeelden bewijzen alleen maar dat de problematiek extern begint te leven en dat er snel knopen moeten doorgehakt worden.”
|