Hiervan wordt men toch even stil.
Men spreekt hier van vervanging, niet van verbetering of aanpassing.
Ook de roep naar 1 leider is opvallend.
Hebben die jongelui niets uit het verleden geleerd?
Men zegt altijd dat de democratie van buitenuit aangevallen wordt door bv extreem rechts of door die mafkegels van QAnon !
Hert gevaar blijkt nu van binnenuit te komen nl van de nieuwe,jonge kiezers zelf.
Dat belooft voor de toekomst!
Citaat:
Kwart van de Belgen voor vervanging van parlementaire democratie
Bijna een kwart (24 procent) van de Belgen wil de huidige parlementaire democratie vervangen door een ander systeem.
Meer dan één op de drie meent dat onze samenleving beter af zou zijn als de macht in handen van één leider geconcentreerd zou zijn.
Zo blijkt uit een peiling waarvan de RTBF maandag de resultaten publiceert.
.....
De peiling werd tussen 20 en 27 september uitgevoerd in het kader van de operatie "Bye-Bye, la démocratie?" van de Franstalige openbare omroep. 1004 Belgen zijn bevraagd.
Volgens de RTBF willen vooral jongeren, niet-actieven, arbeiders en mensen met een diploma van lager en middelbaar onderwijs een sterk regime. Zo gaat bijna 47 procent van de 25-34-jarigen akkoord of helemaal akkoord.
In 2018 hield VRT NWS een vergelijkbare peiling bij Vlamingen tussen de 18 en 23 jaar in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen.
26 procent van de jongeren die voor het eerst hun stem moesten uitbrengen, gaf toen aan een een sterk leidersfiguur te prefereren boven democratie.
Bij jongeren in een beroepsopleiding opteerde zelfs de helft voor een sterk leidersfiguur.
|
https://www.hln.be/binnenland/peilin...atie~a3a0a51f/