Los bericht bekijken
Oud 11 februari 2022, 21:11   #88
Deo
Staatssecretaris
 
Geregistreerd: 21 maart 2015
Berichten: 2.515
Standaard

https://www.elia.be/nl/klanten/groen...ingen-van-gsc-
Alle PV eigenaars < en > 10 kwp met verworven GSC heeft als reden zoveel mogelijk groene stroom te produceren voor Europees opgelegde quota voor Belgisch groenbeleid , daarom heeft overheid met Creg en nadien overgehevelde bevoegdheden naar Vreg samen met DNB's een carrousel opgezet in GSC handel met als reden om dit te vermijden.
https://www.demorgen.be/politiek/mil....google.com%2F
Voor dat Creg bevoegdheden overhevelden naar Vreg was er al een malafide doorverkoop van GSC door DNB's.
Waar is dat geld naartoe van GSC handel naar energieleveranciers ?
Alle ellende begint bij Creg en Vreg neemt die schuld maar klakkeloos over alsof het normaal is, nooit onderzocht of dit klopte!
Van alle GSC die verworven zijn door alle groene stroom producenten Pv eigenaars , WKK, windmolens , biomassacentrales enz. is er data https://dashboard.vreg.be/report/Lok...tistieken.html van hoeveel GSC er verworven werden, van doorverkoop GSC is er nauwelijks iets te vinden en wat beschikbaar is kloppen de hoeveelheden niet met realiteit.
De GSC carrousel die overheid en Creg samen met DNB hadden opgezet had een duidelijk een dubbele werking , Belgische doelstelling in Quota Europees groenbeleid en verkoop van GSC naar stroomleveranciers of naar koolstofmarkt .
GSC is nog altijd van ""oorsprong"" een certificaat van uitgespaarde CO2 emissie en blijft altijd geld waard.
Dat overheid , Creg en later Vreg ,DNB subsidieerde om hun Europese groenbeleid te sponseren daar hebben alle Groene stroomproducenten totaal niets mee te maken , overheid verkondigd overal in elk document dat ze iedereen subsidiërend of overheidssteun gaven die een PV installatie legde, klopt langs geen kanten, enkel als overheid er een eenmalige steunpremie heeft voor gegeven , het is overheid die DNB's geld heeft gegeven om die carrousel op te starten en GSC te verhandelen met kopen en
te verkopen !
GSC is een certificaat dat elke groene stroom producent heeft verworven door uitgespaarde CO2 emissie , dit certificaat werd contractueel wettelijk opgekocht door DNB met een prijs die contractueel wettelijk is vastgelegd, DNB mag nadien het GSC verhandelen. Wat heeft een GSC van groene stroom producent rechtstreeks te maken met subsidies of staatsteun ?
Helemaal niets !! GSC is verhandelbaar , mss. moet Europa die GSC handel eens van dichtbij bekijken
GSC worden verworven door PV eigenaars en dienen om door te verkopen door DNB's aan .... zodat die 2X opgaan in Belgische Europese Quota Belgische groenbeleid !!
Vreg heeft altijd dwars gelegen dat GSC naar lidstaten vloeiden, waarom ? Kwam het Belgisch groenbeleid in gedrang.
https://curia.europa.eu/juris/docume...7435#Footref46

Laatst gewijzigd door Deo : 11 februari 2022 om 21:15.
Deo is offline   Met citaat antwoorden