Los bericht bekijken
Oud 17 maart 2005, 21:01   #1
Revolutie
Parlementslid
 
Revolutie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 december 2004
Locatie: Antwerpen
Berichten: 1.764
Standaard Mein Kampf is bestseller in Turkije

Het boek 'Mein Kampf' van Adolf Hitler wordt zeer goed verkocht in Turkije. Het werk, dat Hitler in 1925 tijdens een gevangenisstraf schreef, is dit jaar al meer dan 50.000 keer over de toonbank gegaan. Uitgeverijen hebben recent goedkope edities uitgebracht van het boek, dat altijd al goed verkocht in Turkije.

De populariteit van Hitlers boek zou te maken hebben met een opkomend nationalisme en anti-semitisme in Turkije. Hieraan zouden onder andere haat jegens de Verenigde Staten om de bezetting van Irak en het huidige beleid van Israël ten grondslag liggen. Verder speelt de weerstand in rechtse kringen tegen de eventuele toetreding van Turkije tot de Europese Unie, mee. Dat voedt het nationalisme.


Bestseller in Turkije
In Nederland is de verkoop van 'Mein Kampf' verboden. Dat komt omdat de Nederlandse Staat het auteursrecht claimt en het herdrukken van het boek tot nu toe niet toestaat. De verkoop van tweedehands exemplaren is eveneens verboden. In een (universiteits)bibliotheek kan het werk echter wel ingezien worden. Bezit van een oud exemplaar in een verzameling is wel toegestaan. Op internet is via een simpele zoekopdracht overigens snel een complete on-line versie van het werk te vinden.


-fok.nl
__________________
Noch doen, noch eer en wert vernomen
Revolutie is offline   Met citaat antwoorden