Los bericht bekijken
Oud 13 februari 2022, 12:24   #51
quercus
Secretaris-Generaal VN
 
quercus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 maart 2009
Locatie: De Verenigde Nederlanden
Berichten: 43.332
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel Bekijk bericht
Geldt dat ook voor de twee partijen waarvoor VERUIT de meeste kiezers stemmen? Of noem jij dat om één of andere reden geen "political participation"? Hebben de slechte cijfers van de 10%partijtjes niets vandoen met "democratie".

Volgens mijn logica heeft het electoraal afkalven van de zelfverklaarde "democratische" partijen eerder te maken met HUN gebrek aan democratie dan met de "beperkte participatie" van de kiezer.
Volgens mij telt dit apenland zoveel politieke analfabeten omdat ze héél goed weten dat hun stemmen niets veranderen. Om frustratie zo weinig mogelijk kans te geven steken ze hun kop in het zand.
Jij draait oorzaak en gevolg om.
Je doet maar, hoor. Het zijn hoe dan ook anderen dan de fans van de Vivaldi-losers die verantwoordelijk zijn voor de 36ste plaats van Belgique in de ranglijst van meest democratische landen.
Alleen reeds het feit dat in België een partij die een groot aantal kiezers vertegenwoordigt in een schutkring wordt gestopt wijst op een serieuze zwakheid van het Belgisch parlementair systeem. Dergelijk soort abnormale constructies vind je in geen enkel ander Europees land ook al zijn er in die andere landen vergelijkbare partijen te vinden.
__________________
Weet nu dan dat uw stem door niemand wordt aanhoord
Zolang gij stamelend bidt of bedelt bij de poort.
quercus is offline   Met citaat antwoorden