Los bericht bekijken
Oud 17 februari 2022, 23:22   #61
Knuppel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 21 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 117.759
Standaard

Citaat:
De groenen willen niet langer toegeven.

Dat de zakenwereld, met Voka en het VBO op kop, zich nu tegen de groenen keren in het dossier, komt tegelijk hard aan voor Van der Straeten. Die investeerde enorm veel in contacten met de captains of industry, om zich daar als “pragmaticus” en vooral “technicus” te presenteren, en iedereen te verzekeren dat zij het proces van ‘energietransitie’ helder en zuiver zou begeleiden.
Achter de schermen pochte men over de goede verstandhouding met de top van de Vlaamse ondernemers, een “doorn in het oog van N-VA, die gehoopt hadden dat ze steun zouden krijgen in hun strijd”, zo klonk het nog maar enkele weken geleden bij Groen. Dat die ondernemers nu de kar keren, en zich helemaal achter het openhouden van de centrales zetten, komt dus keihard binnen.
Tegelijk kan en wil men bij de groenen echt niet meer terugkomen op hun standpunt over de kerncentrales. “Op een bepaald moment moet je durven zeggen, ‘jongens, het is goed geweest, ze gaan dicht’. Dat punt hebben we toch echt bereikt.
En ook op de regeringsbanken bij de groenen is men duidelijk. Daar heeft men het over een “rode lijn” als het gaat over de wet van de kernuitstap. “Als we dat opgeven, waarom zitten we dan nog in de regering? Dan valt Vivaldi”, zo is aan de top te horen.
Want zeker Ecolo stak enorm haar nek uit tijdens de regeringsonderhandelingen, met Jean-Marc Nollet, de Ecolo-voorzitter, die van de kernuitstap zijn breekpunt maakte om in de regering te komen. “Hij zal niet aarzelen, als het zover zou komen”, zo klinkt vastberaden.
https://businessam.be/groenen-trekke...22-02-17#engie
__________________
Het Oosten: De kiezer heeft niet altijd gelijk.
De kiezer heeft alleen gelijk als hij stemt zoals Het Oosten het zou willen.
Knuppel is offline   Met citaat antwoorden