Los bericht bekijken
Oud 20 februari 2022, 23:48   #2
Universalia
Secretaris-Generaal VN
 
Universalia's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 december 2012
Locatie: Nieverans Les Bains
Berichten: 45.826
Standaard

Zou het uitnodigende karakter van bepaalde steden en gemeenten daarbij een rol kunnen spelen dat België meer - en meer verFranst?

bol eens even tot aan de kust naar enkele steden en gemeenten die vrij dicht bij de Franse grens gelegen zijn dan weet je genoeg.

De straten aldaar staan vol met wagens die voorzien zijn van een Franse nummerplaat.

Fransen die in België werk gevonden hebben?

Zelfs ten tijde van dat het Corona virus nog hoge toppen scheerde en dse regel was "blijf in uw kot" stond het stampvol Franse voertuigen in die steden en gemeenten, die het ook niet al te nauw namen met de verkeersregels die in ons land van toepassing zijn. (wildparkeren was er ééntje van)

De regel "blijf in uw kot" zou beter aangepast geweest zijn met een als extra regel die klonk als "blijf in uw eigen land"

p.s.

'De taalwet in gerechtszaken is 'en stoemelings' gewijzigd.

Slaagt men op die manier niet een beetje zijn eigen ruiten in?

Citaat:
Om te laten zien welke "enorme inspanningen" Paola gedaan heeft om Nederlands te leren ,heeft ze tot nu toe welgesteld één zin in het Nederlands gesproken tijdens de documentaire over haar leven die vanavond uitgezonden werd
Niet ver hier vandaan woont een mevrouw die goed Nederlands kan maar het vertikt van het te spreken.
__________________
Ik citeer Confucius: Als straffen niet op de juiste wijze worden opgelegd, weten de mensen niet waar ze aan toe zijn.
Ook citeer ik A. Einstein met graagte: Bidden verandert de wereld niet, maar bidden verandert de mens en de mens verandert de wereld.

Laatst gewijzigd door Universalia : 20 februari 2022 om 23:51.
Universalia is offline   Met citaat antwoorden