Los bericht bekijken
Oud 18 maart 2005, 19:08   #6
@lpha
Parlementsvoorzitter
 
@lpha's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 november 2002
Locatie: 't Stad
Berichten: 2.356
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bhairav
En dan moeten we solliciteren om de schijn te geven dat we "tenminste proberen".
Hoe dat ze ons voor de zot houden...
Het kapitalisme heeft werklozen nodig. Bij volledige tewerkstelling onstaat er een enorme opwaarse druk op de lonen. De kapitalist verliest een belangrijk stuk van zijn machtspositie over de werknemer. Deze laatste kan in die situatie de vrije markt princiepes toepassen en enkel zijn werk verkopen aan de hoogste bieder.
Onnodig te vermelden dat kapitalist een afkeer heeft van de vrije markt wanneer deze in zijn nadeel uitdraait.

Daarom moeten werkzoekenden ook ter beschikking staan van de arbeidsmarkt om de druk op de ketel te houden en andere werknemers af te schrikken.
En ingeval van volledige tewerkstelling zoekt men zijn heil bij immigranten zoals men in de jaren 50-60 deed, met medewerking van de vakbonden notabene!
@lpha is offline   Met citaat antwoorden