Los bericht bekijken
Oud 8 maart 2022, 10:47   #88
TheFourHorsemen
Secretaris-Generaal VN
 
TheFourHorsemen's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 21 januari 2014
Locatie: Antwerpen, De Verenigde Nederlanden
Berichten: 24.653
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Hoofdstraat Bekijk bericht
De Russen stellen duidelijke eisen voor het stoppen van de oorlog, is dit aanvaardbaar of liever de totale oorlog verderzetten?
Dan ook de reden waarom, om de bevolking te sparen of om de Russen te kloten, of een andere reden.

Russische eisen:
de grondwet aanpassen en neutraliteit verankeren
de NAVO niet vervoegen
de Krim erkennen als Russische grondgebied
Donetsk en Loegansk erkennen als onafhankelijke staten.
Oekraïne is een onafhankelijke staat die zal leven zoals het wil, maar onder voorwaarden van neutraliteit.”

https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20220307_95227052

Peskov vertelde aan het persagentschap Reuters dat Oekraïne op de hoogte is van die eisen, maar er kwam geen onmiddellijk reactie van Oekraïne. Rusland heeft Oekraïne al vanuit verschillende hoeken aangevallen, maar volgens Peskov is het niet de bedoeling om verdere territoriale claims te maken op het land. “We zijn echt bezig met de demilitarisering van Oekraïne. We zullen het afmaken. Maar het belangrijkste is dat Oekraïne ophoudt met zijn militaire acties. Ze moeten stoppen met hun militaire acties en dan zal niemand schieten,” zei hij.

“Het gaat er niet om dat wij Loegansk en Donetsk van Oekraïne afpakken. Donetsk en Loegansk willen geen deel uitmaken van Oekraïne. Maar dat betekent niet dat ze daardoor vernietigd moeten worden,” zei Peskov. “Voor de rest: Oekraïne is een onafhankelijke staat die zal leven zoals het wil, maar onder voorwaarden van neutraliteit.”
Tegenvoorstel:

Oekraïne behoudt zijn grenzen, inclusief de Krim.

Rusland staat wat buffergebied af aan Oekraïne tussen het huidige Oekraïne en Rusland.
Rusland geeft Kaliningrad aan Duitsland.
Rusland geeft de Koerilen volledig aan Japan.
Rusland geeft Karelië af aan Finland.
Rusland verlaat Transnistrië.
Rusland verlaat Zuid-Ossetië.
Rusland verlaat Abchazië.
Rusland verliest toegang tot de Zwarte Zee.
TheFourHorsemen is offline   Met citaat antwoorden